Czas rozpocząć bój o I ligę!

Cztery  najlepsze  drużyny z grupy III A i III B rozpoczynają zmagania o I ligę w grupie mistrzowskiej F. Za nami dwa miesiące intensywnych przygotowań, w tym trzy sparringi z drużynami pierwszoligowymi.

 

Po ponad dwóch miesiącach przerwy powracamy na drugoligowe parkiety. Rywalizację w grupie F rozpoczniemy 9 lutego meczem z UMKS Trójka Ostrołęka na hali ZSRT w Zwoleniu, na który zapraszamy wszystkich naszych kibiców. Drużyna gości od wielu sezonów  występuje na drugoligowych parkietach i ma w składzie kilku doświadczonych zawodników. Do najlepszych strzelców drużyny z Ostrołęki należą Łukasz Kosiński 63 bramki, Sławomir Dmowski 54 i Artur Kraszewski 41 bramek.

 

Dwa miesiące ciężkiej pracy!

 

Na  przygotowanie do fazy finałowej rozgrywek, oprócz intensywnych treningów złożyły się też trzy wyjazdowe sparringi z klubami pierwszoligowymi.

 

12 stycznia w Ostrowcu zmierzyliśmy się z tamtejszym KSZO Odlewnia ulegając 47:37(23:17). Następnie 18 stycznia rozegraliśmy mecz z KSSPR Końskie przegrywając 33:26 (18:13). Warto jednak podkreślić, że wynik nie oddaje przebiegu spotkania. Mecz do samego końca był bardzo wyrównany i zacięty. Doświadczenie pierwszoligowe jednak wzięło górę i schodziliśmy z parkietu pokonani.

Ostatnim rywalem była dobrze nam znana z Pucharu Polski drużyna AZS Uniwersytet Radom (23 stycznia). Tym razem wygraliśmy z radomską ekipą 28:27 rewanżując się w pewnym stopniu za porażkę w PP.

Na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy z naszej kadry meczowej trenując w praktyce nowe warianty gry. Drużynę  wzmocnili: doświadczony na pierwszoligowych parkietach rozgrywający Damian Cupryś oraz powracający do ekipy  lewoskrzydłowy Maciej Stępniewski. Obaj byli zawodnikami pierwszoligowego Uniwersytetu Radom.

 

 

Awans do I Ligii na wyciągnięcie ręki!

 

Trener Jerzy Markiewicz, fot. K. Przepiórka

„Zaczynamy rundę finałową meczem z Ostrołęką, który tak jak każdy z następnych meczy będzie dla nas niezwykle istotny ze względu na założony cel, czyli awans do I ligi. W aspekcie  dwóch punktów straty do zespołu Anilany liczy się tylko zwycięstwo. Drużyna po pierwszej rundzie mimo kilku niespodziewanych potknięć stanowi monolit, tym bardziej, że skład nie uległ większym zmianom. Liczymy na doping i wsparcie kibiców z trybun. Dziękujemy nowym oraz obecnym sponsorom, którzy wspierają nas na drodze do założonego celu. Podziękowania kieruję również do władz gminy, Starostwa powiatowego oraz dyrekcji ZSRT w Zwoleniu za stworzenie właściwych warunków w trudnym okresie przygotowawczym” – powiedział trener Jerzy Markiewicz.

Zostaw komentarz