Spełnić obowiązek – zapowiedź meczu z Włókniarzem

Spotkanie z Włókniarzem będzie dla podopiecznych Jerzego Markiewicza przedostatnim meczem przed własną publicznością w sezonie regularnym. „Orlęta” walczą o utrzymanie pozycji lidera, czując na plecach oddech rywali z Puław czy Pabianic.

W ostatnim meczu nasi szczypiorniści pewnie pokonali AZS UMCS Lublin 32:24 (więcej tutaj). Tym samym „Orlęta” zagwarantowały sobie udział w rundzie finałowej rozgrywek II Ligi Mężczyzn w grupie III, spełniając przedsezonowe założenia. Celem naszej drużyny, o czym otwarcie mówił trener Jerzy Markiewicz, było zakończenie rozgrywek w pierwszej czwórce. Przewaga czternastu punktów nad piątym AZS-em na cztery kolejki przed końcem sezonu daje nam gwarancję wzięcia udziału w finałowej fazie sezonu.

Podopieczni Pawła Kraski ostatnio przegrywają większość spotkań, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli, ale należy zwrócić uwagę, że w pierwszej rundzie mecz w Konstantynowie Łódzkim przysporzył nam sporo problemów. Przez całe spotkanie rywalizacja była niezwykle wyrównana i dopiero w samej końcówce przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę, wygrywając ostatecznie 27:25 (więcej tutaj). Bohaterami tamtego spotkania byli Patryk Kuchczyński, który rzucił 16 bramek i Kacper Kustra, który świetnie spisywał się między słupkami. Nasz bramkarz zwraca uwagę, że choć spotkanie z Włókniarzem nie będzie należało do najłatwiejszych, to naszym obowiązkiem jest zdobycie kompletu punktów: „Spodziewam się twardego meczu i rywalizacji na najwyższym poziomie, ponieważ jest to drużyna, która od ośmiu kolejek nie wygrała meczu. Będą chcieli nam udowodnić, że potrafią nawiązać z nami równorzędną walkę, tym bardziej że z pewnością pamiętają nasz mecz w pierwszej rundzie, gdzie wynik ważył się do samego końca. Mecz z Pabianicami był wypadkiem przy pracy, stać nas na taką grę jak w ostatnim meczu z AZS-em. Gramy coraz bardziej zespołowo, eliminujemy błędy i staramy się odciążyć Patryka, który jest naszą główną strzelbą. Naszym obowiązkiem w stosunku do kibiców, którzy nas tak licznie wpierają na trybunach, jest wygranie tego spotkania”.

„Orlęta” po ostatnim meczu z AZS-em UMCS Lublin

W pierwszym meczu najwięcej kłopotów sprawił nam Daniel Stępień, rzucając osiem bramek. Rozgrywający Włókniarza jest jednym z liderów klasyfikacji strzelców (66 bramek) i również tym razem trzeba będzie na niego zwrócić szczególną uwagę. Nasz szkoleniowiec – trener Jerzy Markiewicz – podkreśla jednak, ze naszym celem jest kolejna wygrana i utrzymanie pozycji lidera: „Jesteśmy faworytami tego meczu, ale nie możemy podejść lekceważąco do przeciwnika. Wiemy, jakie są mocne punkty Włókniarza i przygotowujemy się do tego meczu tak, żeby komplet punktów został w Zwoleniu. Chcemy stworzyć ciekawe widowisko dla naszych kibiców i oczywiście utrzymać pozycję lidera”.

Dla „Orląt” to przedostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie zasadniczym. W najbliższym tygodniu podopiecznych Jerzego Markiewicza czeka wyjazd do Łodzi, gdzie zmierzą się z Hutchinson Anilaną Łódź. Do Zwolenia nasi szczypiorniści wrócą 8 grudnia (sobota), podejmując o 17:00 Azoty-Puławy II. Liczymy na Wasz gorący doping i wsparcie w rywalizacji o pozycję lidera w II Lidze Mężczyzn w piłce ręcznej.

Zostaw komentarz