Zakończyć sezon wygraną – zapowiedź meczu z Olimpią

Przed „Orlętami” ostatni mecz w tym roku. Podopieczni Jerzego Markiewicza zmierzą się na wyjeździe z UKS Olimpia Biała Podlaska. Spotkanie zadecyduje o ostatecznym układzie w tabeli II Ligi Mężczyzn w grupie III A na koniec sezonu zasadniczego.

W ostatnim meczu nasi zawodnicy pokonali Azoty-Puławy II 35:30, rehabilitując się za porażkę w Łodzi (więcej tutaj). Było to również ostatnie spotkanie w tym roku przed własną publicznością, a dzięki wygranej zwoleńscy szczypiorniści utrzymali pozycję lidera. Komplet punktów z lokalnym rywalem stawia nas również w lepszej sytuacji przed walką w grupie mistrzowskiej.

Dla podopiecznych Jerzego Markiewicza nie jest to jednak koniec zmagań ligowych w tym roku. Przed naszą drużyną ostatni mecz sezonu zasadniczego II Ligi Mężczyzn, który zadecyduje o ostatecznym układzie tabeli. Żeby zakończyć rozgrywki na pierwszym miejscu, musimy wygrać ostatnie spotkanie z Olimpią. „Naszym celem jest wygrana, chcemy zakończyć ten rok z kompletem punktów i utrzymać pozycję lidera. Olimpia to bardzo szybki zespół, w dodatku będą grać przed własną publicznością, co z pewnością ich dodatkowo zmotywuje. Trzeba będzie uważać też na Jakuba Poloka, który jest jednym z najskuteczniejszych zawodników tej drużyny. Musimy zagrać tak jak w meczu z Puławami. Było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu i teraz trzeba będzie to powtórzyć” – podkreśla nasz bramkarz – Adam Lubawy.

Zawodnicy UKS Olimpia Biała Podlaska w ostatnim meczu przegrali na wyjeździe 25:32 z AZS-em UMCS Lublin. W pierwszej rundzie rozgrywek pokonaliśmy naszych rywali 42:32. Wówczas początek spotkania był w naszym wykonaniu dość nerwowy, ale bardzo szybko uporządkowaliśmy grę w obronie i do samego końca kontrolowaliśmy przebieg meczu (więcej tutaj). Tym razem również liczymy na korzystny wynik: „Rywale na pewno będą grali szybką piłkę, ale jesteśmy przygotowani na walkę. Jedziemy po zwycięstwo, a naszym celem zakończenie sezonu zasadniczego na pierwszym miejscu” – mówi trener Jerzy Markiewicz. Początek meczu z UKS Olimpia Biała Podlaska 15 grudnia o godz. 13:30.

Zostaw komentarz