19. edycja ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej chłopców o puchar Burmistrza Zwolenia za nami! Brawo dla zwycięzców

Drużyna z PSP Zwoleń oraz KSZO Ostrowiec to zwycięzcy 19. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy. W zawodach, które odbyły się 18 maja udział wzięło łącznie 8 drużyn, z czego 4 w kategorii klas IV – V, i 4 w kategorii klas VI – VIII i 3 gimnazjum.

Zawody odbyły się w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły i w hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych.

 

Oficjalnego otwarcia 19. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Zwolenia dokonał sekretarz Gminy Zwoleń Mirosław Chołuj, który życzył zawodnikom zdrowej sportowej rywalizacji, a także jak najlepszych osiągnięć.

W młodszej kategorii po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna PSP Zwoleń, tuż za nimi znaleźli się szczypiorniści Jedynki Przysucha. Podium zaś zamknęła drużyna KSZO Ostrowiec.

 

Najlepszym bramkarzem turnieju w kategorii szkół podstawowych został Łukasz Siek – Gnesik z PSP Zwoleń. Tytuł króla strzelców wywalczył Adam Jurczyk (Jedynka Przysucha), zaś miano najlepszego zawodnika przypadło Konradowi Lasek (PSP Zwoleń).

W hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych rywalizowali zawodnicy II kategorii wiekowej. O puchar podobnie, jak w grupie młodszej walczyło 4 drużyny. Podopieczni Jerzego Markiewicza, w tym roku zajęli zaszczytne drugie miejsce. Najlepsi okazali się zawodnicy KSZO Ostrowiec. Na trzecim miejscu uplasowali się szczypiorniści z UKS Bursa Puławy.

Najlepszym zawodnikiem wybrany został Mateusz Piórkowski, bramkarzem Jakub Markiewicz,  natomiast królem strzelców Eryk Figura.

 

Medale, puchary i dyplomy uczestnikom turnieju wręczał Z-ca Burmistrza Zwolenia Grzegorz Molendowski.

 

Z-ca Burmistrza Grzegorz Molendowski wspólnie z inicjatorem turnieju Jerzym Markiewiczem nie tylko podsumował tegoroczne rozgrywki i pogratulował wszystkim uczestnikom, ale również zaprosił do udziału w kolejnych turniejach.

 

Zostaw komentarz