Dobra gra i realizacja założeń taktycznych kluczem do sukcesu! W sobotę ponownie zagramy z UMKS Trójką Ostrołęka

 

Podopieczni Jerzego Markiewicza po zwycięskim meczu z KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka (30:24) mimo zdobytych 3 punktów nadal zajmują 2 miejsce w tabeli, tracąc do Anilany Łódź 3 punkty. Kolejnym rywalem na drodze do pierwszej ligi jest dobrze znana Orlętom Drużna UMKS Trójka Ostrołęka. Mecz w Ostrołęce rozegramy jutro o godzinie 15.00.

 

Nie ulega wątpliwości, że przed drużyną piąty mecz z serii być albo nie być. Zawodnicy znają dobrze sobotniego przeciwnika. Wiedzą, że jest wymagający, i że czeka ich ciężki, zapewne wyrównany bój o zwycięstwo.

 

– Zespół z Ostrołęki poznaliśmy już w okresie przygotowawczym do sezonu, kiedy to graliśmy z nimi na memoriale im. Zbigniewa Majewskiego. Nie sposób także nie wspomnieć  o tym, że zawodnicy Trójki byli naszymi pierwszymi rywalami w tej rundzie rozgrywek. W obydwóch spotkaniach walka o zwycięstwo trwała do ostatniego gwizdka. Mimo iż nasi gospodarze zamykają tabelę, to nie możemy ich lekceważyć i pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy, czy w obronie, czy w ataku. Doskonale pamiętamy, jak wyglądał nasz poprzedni z nimi mecz – zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. Mnie osobiście motywuje to dodatkowo do walki i rewanżu za stracony punkt. – mówił Kacper Marzęda

 

Trener Jerzy Markiewicz, fot. K. Przepiórka

 

Jerzy Markiewicz nie ukrywa, że Orlęta po raz kolejny będą musiały zagrać na najwyższym poziomie – Przed nami ponownie bardzo trudny mecz wyjazdowy, w którym nie możemy pozwolić sobie na stratę punktu. Drużyna po zwycięstwie z Trójką w rzutach karnych  jest bardzo bojowo nastawiona do gry. Tym razem chcemy wygrać w regulaminowym czasie. Ma to szczególne znaczenie w kontekście sobotniego zwycięstwa drużyny Pabiks Pabianice nad KS Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka. Wygrana Pabianic spowodowała spłaszczenie tabeli.  Tuż za nami, ze stratą tylko dwóch punktów są Azoty Puławy (17), następnie Pabiks Pabianice (16) i KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka (15).

 

Dobra gra i realizacja założeń taktycznych

 

Nasz zespół przepracował solidnie przerwę między rundami. Treningi pokazały, że zawodnicy są w formie. Optymizmem napawa także brak kontuzjowanych zawodników.

– Głęboko wierzę, że moi zawodnicy ponownie zagrają, tak jak zagrali z Dąbrową. Liczę na bardzo dobrą  grę i realizację przepracowanych na treningach założeń taktycznych. – dodał Jerzy Markiewicz

 

Podziękowania sponsorom

W środowisku piłki ręcznej nie małą sensację wzbudziło pozyskanie przez naszą drużynę wsparcia finansowego od Enei Wytwarzanie. Pozyskana dotacja ułatwi nam funkcjonowanie oraz realizowanie założonych planów.

Ponadto drużyna dziękuje swoim pozostałym sponsorom, wśród których są: Gmina Zwoleń, Powiat Zwoleński, Lobo, Skoczek, Korporacja Budowlana Darco, Metrol, Kowalczyk, Krawiec Tractor, DomOgród24, Auto – SERVICE, Tanioch, SGB Bank Spółdzielczy Zwoleń, ZOR Zakład Obrotu Rolnego, SportOVO, Medica, Bestdach, Domino-Znak, Elsan, A.F. Trans Plus, P.H.U EXODUS i GiGA KOMPUTER.

Zostaw komentarz