Enea Orlęta nie zawiodły kibiców! W ostatnim meczu przed własną publicznością nasi szczypiorniści pokonali SPR Handball Płock

 

W meczu 7. kolejki przed własną publicznością pokonaliśmy SPR Handball Płock (37:32) zapewniając sobie 3 miejsce w tabeli.  Wciąż istnieje realna szansa by wskoczyć na 2 lokatę. By tak się stało musimy zwyciężyć w Dąbrowie z miejscowym Szczypiorniakiem, a zespół z Ostrołęki musi co najmniej doprowadzić do remisu z KS Azoty Puławy II. W ostatnim meczu Trójka pokazała pazur i wygrała w Pabianicach różnicą 8 bramek. Pierwsze miejsce natomiast należy już do chłopaków z Łodzi.

 

Nowy sponsor strategiczny Enea Wytwarzanie 

Tuż przed meczem trener drużyny Jerzy Markiewicz przedstawił wszystkim nowego strategicznego sponsora Enea Wytwarzanie. Zmagania naszych szczypiornistów oglądali nie tylko liczni kibice, ale również nasi sponsorzy. Wśród nich nie zabrakło: marszałka Adama Bielana, wiceprezesa Enei Jana Mazurkiewicza oraz Burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy.

 

Goście specjalni z rąk trenera otrzymali pamiątkowe koszulki drużyny z logami sponsorów.

 

Zwoleń ma wielkie tradycje związane z piłką ręczną

Niesamowite jest to, że kolejne osoby chcą w nas inwestować. Śmiało możemy powiedzieć, że to też dodaje nam skrzydeł.

– Dziękujemy, że są osoby i instytucje które przyczyniają się do tego by wspólnie z nami stworzyć coś wspaniałego, piłkę ręczną na wyższym poziomie. W tym roku zrobiliśmy bardzo duży krok do przodu. Myślę, że potwierdzeniem moich słów  są nie tylko wyniki ale również pełne trybuny podczas meczów. Życzyłbym sobie, by w przyszłym sezonie  było jeszcze lepiej, z taką nadzieją tu pracują. – mówił szkoleniowiec drużyny Patryk Kuchczyński

 

Wiceprezes ENEA Wytwarzanie przypominał w trakcie meczu, że Zwoleń ma
wielkie tradycje związane z piłką ręczną.

 

– Zwoleń ma bardzo wielkie tradycje w piłce ręcznej. Może nie jako klub, ale ze Zwolenia pochodziło dwóch reprezentantów Polski. To są bracia Wrześniewscy. Jeden z nich był trenerem kadry narodowej, a drugi czynnym piłkarzem – podkreślał Jan Mazurkiewicz.

 

 

Enea Orlęta walczą o wejście do pierwszej ligi! Bez sponsorów się nie uda

–  Rozmawialiśmy z zarządem ENEI i zarząd ENEI doskonale rozumie, czym jest CSR czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, że należy budować jak najlepsze relacje z lokalną społecznością. Orlęta Zwoleń to jest bardzo popularny zespół w Zwoleniu, widzimy tutaj pełne trybuny na każdym meczu więc myślę, że to jest też dobry biznes dla ENEI – informował Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

 

– Moment jest historyczny bo nigdy nie mieliśmy pierwszoligowej drużyny w piłce ręcznej. Jest wielka szansa, myślę, że się uda. Póki co wygrywamy, sponsora tez mamy mocnego. Mam nadzieję, że będzie mierzył siły na zamiary – mówił Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.

 

Konkursy dla kibiców

Po raz pierwszy w przerwie meczu specjalnie dla kibiców, zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych przygotowane były konkursy. Gadżety promocyjne uczestnikom przekazali: marszałek Adam Bielan, wiceprezes Enea Wytwarzanie Jan Mazurkiewicz, Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, wicestarosta Waldemar Urbański i Zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

 

 

Orlęta przełamały złą pase!

Orlęta po niespodziewanie przegranym meczu w Warszawie wyciągnęli wnioski i odnieśli bardzo ważne zwycięstwo. W sobotę rozegrali ostatni domowy mecz w tym sezonie. Od pierwszych minut spotkania drużyna odnalazła się na boisku i zagrała jak zgrany zespół. Czego efektem było prowadzenie podczas całego spotkania.

– Zgodnie z założeniami przedmeczowymi zagraliśmy dobry mecz. Obrona współgrała z bramkarzem, zaś skuteczność w ataku była na przyzwoitym poziomie. – mówił bramkarz Adam Lubawy

 

Radości po meczu nie krył trener drużyny Jerzy Markiewicz – Mecz był pod naszą kontrolą. Dzisiaj ta taktyka 5 + 1 w wykonaniu Płocka nie zadziałała dzięki dobrej grze poszczególnych zawodników. Poza tym bardzo dobra gra w obronie, niewątpliwe bramkarz zrobił też  swoje. Możemy tylko żałować straconych punktów. Ale nauka nie idzie dalej w las. Grunt, że jesteśmy dalej w grze. Cieszę się, że tak fenomenalnie zaprezentowaliśmy się przed nowym sponsorem. Mam nadzieję, że właśnie dzięki takim spotkaniom sponsorzy będą chętniej z nami współpracować i oczywiście ułatwią nam starania o I ligę.

 

Podobnego zdania był szkoleniowiec drużyny Patryk Kuchczyński –  To był bardzo ciężki mecz dla nas, w którym na szczęście sprawdziliśmy się. W tym meczu zespół stanął na wysokości zadania, zdarzały się przestoje i błędy nad którymi będziemy oczywiście pracować, ale jak najbardziej zaangażowanie było na wysokim poziomie, możemy nawet powiedzieć, że ten mecz był pod lekką naszą kontrolą. Ponownie zagraliśmy, jak drużyna. Na boisku nie było miejsca na indywidualne wycieczki. Cieszę się, że udało mi się rozkręcić kolejnych zawodników, którzy pokazali bardzo duży poziom gry. Jeden drugiego nakręcał, napędzał. Dzięki czemu, grało się o wiele łatwiej, nawet wtedy gdy były trudne momenty.

 

Ambicja, zaangażowanie i realizacja mądrych rozwiązań taktycznych ponownie kluczem do sukcesu

Cała drużyna zasługuje na wyróżnienie, za ambicje i zaangażowanie. Pochwała należy się za mądre rozwiązania taktyczne przy wysokiej obronie przeciwnika w ataku.

 – Na indywidualne laurki  zasługują Kuchczyński, Płaczkowski, Stępniewski, Marzęda, Cupryś. Cieszę się, że swoją skuteczność pokazał wreszcie Samuś. Nie można pominąć także naszego bramkarza Adama Lubawego. – dodał Jerzy Markiewicz

 

Dziękujemy sponsorom

Drużyna dziękuje swoim sponsorom: Gmina Zwoleń, Enea Wytwarzanie, Powiat Zwoleński, Lobo, Skoczek, Korporacja Budowlana Darco, Metrol, Kowalczyk, Krawiec Tractor, DomOgród24, Auto – SERVICE, Tanioch, SGB Bank Spółdzielczy Zwoleń, ZOR Zakład Obrotu Rolnego, SportOVO, Medica, Bestdach, Domino-Znak, Elsan, A.F. Trans Plus, P.H.U EXODUS i GiGA KOMPUTER, Rozmaryn, Zajazd Fraszka. 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz