Enea Orlęta Zwoleń wkrótce rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu! Cel jest jeden – upragniony awans

SONY DSC

W drużynie wiele zmian

Podopieczni Jerzego Markiewicza już 19 sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Zarówno trenerzy drużyny, jak i podstawowi zawodnicy zapewniają, że w tym sezonie od samego początku będą walczyć o awans.

Już teraz wiadomo, że z drużyną pożegnali się:  Piotr Sikora (Uniwersytet Radom), Jacek Stachowicz i Krzysztof Rugała (prawdopodobnie obaj zagrają w Lublinie), a także Łukasz Popławski, który postanowił zakończyć karierę sportową.

 

Nowe twarze w drużynie

W kręgu zainteresowań zwoleńskiego zespołu jest kilku nowych zawodników. Być może jesienią w drużynie zobaczymy: lewego rozgrywającego Piotra Kacperskiego (w ubiegłym sezonie występował w AZS AWF Warszawa), rozgrywającego Kacpra Tuszyńskiego (wychowanka klubu, ostatnio grającego w Warszawie), bramkarza Damiana Spytka (PGE Vive Kielce) i rozgrywającego Błażeja Smyrgałę (ostatnio grał w klubach zagranicznych, ale występował również w Azotach Puławy). Nie jest także tajemnicą, że klub jest w trakcie załatwiania gracza, który występował w poprzednim sezonie w PGNiG Superlidze mężczyzn. To zawodnik, który może grać na boku rozegrania.

 

Bój o I ligę rozpocznie się 15 września

Podopieczni Jerzego Markiewicza bój o pierwszą ligę rozpoczną 15 września. Wcześniej zagrają kilka sparingów między innymi z Wisłą Sandomierz, Uniwersytetem Radom oraz rezerwami Azotów Puławy.

Polski Związek Piłki Ręcznej nie ogłosił jeszcze systemu rozgrywek oraz terminów spotkań. Wiadomo jednak, że grupie drugiej ligi zagrają drużyny z województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, a także łódzkiego.

 

Nowy zarząd, nowe pomysły

Prezesem i zarówno trenerem Orląt pozostanie Jerzy Markiewicz. Na równi z nim drużynę poprowadzi Patryk Kuchczyński. Wiceprezesem klubu został Dariusz Wziątek, natomiast sekretarzem Paweł Kaca. Skarbnikiem natomiast Grzegorz Młyński, a członkiem zarządu Tomasz Kwaśnik. 

 

Dziękujemy sponsorom

Drużyna dziękuje swoim sponsorom: Gmina Zwoleń, Enea Wytwarzanie, Powiat Zwoleński, Lobo, Skoczek, Korporacja Budowlana Darco, Metrol, P.H.U. EXODUS, Kowalczyk, Krawiec Tractor, DomOgród24, Auto – SERVICE, Tanioch, SGB Bank Spółdzielczy Zwoleń, ZOR Zakład Obrotu Rolnego, SportOVO, Medica, Bestdach, Domino-Znak, Elsan, A.F. Trans Plus, GiGA KOMPUTER, Rozmaryn, Zajazd Fraszka. 

 

 

Zostaw komentarz