Drużyna gotowa do sezonu! Za nami cztery mecze kontrolne

03 września br. o godzinie 18.30 zawodnicy drużyny KS Enea-Orleta Zwoleń rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Naszym przeciwnikiem był spadkowicz z I Ligi – drużyna KS Uniwesytet Radom. Po bardzo wyrównanym początku, gdzie do dwudziestej minuty utrzymywał się wynik remisowy, do głosu doszli zawodnicy z Radomia wygrywając cały mecz 31-19.

Wysoka porażka na tym etapie przygotowań jest zrozumiała. Nasi zawodnicy intensywnie trenują 4 razy w tygodniu.

 

Zajęcia odbywają się nie tylko na sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, ale także na siłowni Haryzma oraz bieżni przy stadionie w Policznej. Warto podkreślić, że w meczu zagrali wszyscy zawodnicy naszej drużyny, a wkomponowanie się nowych zawodników, poznanie zagrywek musi jeszcze trochę potrwać.

W dniach 07-08 września nasza drużyna rozegrała kolejne mecze kontrolne. W sobotę w hali zwoleńskiego Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych podjęliśmy występujące w I lidze rezerwy Azotów Puławy.

 

Po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu zakończonej zwycięstwem naszych szczypiornistów 16-13, w drugiej do głosu doszli goście i ostatecznie wygrali cały mecz 28-31.

 

Z dobrej strony pokazali się nasi nowi zawodnicy: Kacper Tuszyński, Błażej Smyrgała i Piotr Kacperski.

 

Natomiast w niedzielę w Sandomierzu rywalizowaliśmy z drużynami miejscowej Wisły oraz KS Buskowianka Busko. Oba mecze kontrolne zakończy się naszymi minimalnymi porażkami: Wisła –Orlęta 26-24, Buskowianka – Orlęta 23-19. Mecze stały na dość wysokim poziomie i co warte podkreślenia każdy z naszych zawodników pokazał się z dobrej strony. Do zwycięstw zabrakło niewiele, przede wszystkim trochę skuteczności i w końcówkach obu spotkań „zdrowia”.

Jako ciekawostkę można przedstawić fakt spotkania się na turnieju dwóch srebrnych medalistów Mistrzostw Świata. Nasz grający trener Patryk Kuchczyński za przeciwnika na ławce trenerskiej zespołu z Buska miał eks reprezentanta Polski oraz KS Vive Kielce Tomasza Rosińskiego.

Zostaw komentarz