Enea Wytwarzanie sponsorem tytularnym szczypiornistów UMKS Orlęta Zwoleń

Artykuł sponsorowany

 

Znajdujący się w ścisłej czołówce drugoligowych rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn piłkarze ręczni UMKS Orlęta Zwoleń pozyskali w ostatnim czasie bardzo znaczącego sponsora, który stał się jednocześnie sponsorem tytularnym drużyny startującej w grupie III ligi, obejmującej swoim zasięgiem obszar centralnej i wschodniej Polski. Firmą tą jest Enea Wytwarzanie.

 

30 marca przed wygranym meczem z Handballem Płock trener drużyny Jerzy Markiewicz przedstawił wszystkim nowego strategicznego sponsora Eneę Wytwarzanie. Zmagania naszych szczypiornistów w tym dniu oglądali nie tylko liczni kibice, ale również goście specjalni, wśród których był wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz wiceprezes Enei Wytwarzanie Jan Mazurkiewicz i rzecznik prasowy Enei Wytwarzanie Piotr Kutkowski.

 

Zwoleń ma wielkie tradycje związane z piłką ręczną

W sowim wystąpieniu wiceprezes Jan Mazurkiewicz opowiedział o zasadach współpracy, zaznaczając, iż od momentu podpisania umowy pełna nazwa drużyny brzmi – Enea Orlęta Zwoleń.

–  Umowa obejmuje okres  do końca tego roku, jednak widzimy perspektywę przedłużenia współpracy na następne okresy – zaznaczył Jan Mazurkiewicz

– Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Enea Wytwarzanie pomagała już finansowo Orlętom.  Być może nie każdy wie, ale Zwoleń ma wielkie tradycje związane z piłką ręczną. Wprawdzie do tej pory nie jako klub, ale ze Zwolenia pochodziło dwóch reprezentantów Polski. Są to bracia Wrześniewscy. Jeden z nich był trenerem kadry narodowej, a drugi czynnym piłkarzem. Współpraca Enei Wytwarzanie z Orlętami ma przede wszystkim koncentrować się na promowaniu piłki ręcznej zarówno w regionie, jak i na trenie całej Polski. Wsparcie finansowe obejmie również drużyny młodzieżowe.  W ramach naszej współpracy zorganizowana zostanie seria turniejów Enea Cup dla szkół podstawowych oraz treningi pokazowe „ Z Eneą do kadry”, które prowadzi Patryk Kuchczyński – dodał wiceprezes Enei Wywarzanie Jan Mazurkiewicz

 

Orlęta dobrym biznesem dla Enei Wytwarzanie

 Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w swoim wystąpieniu podkreślił dużą rolę drużyny seniorów Orląt w promowaniu Ziemi Zwoleńskiej. Ponadto mówił także o właściwie pojętej współpracy rożnych środowisk z klubem. Bez współpracy biznesmenów z samorządami trudno będzie osiągnąć wymierne korzyści dla klubu.

– Rozmawialiśmy z zarządem Enei Wytwarzanie i mogę zapewnić, że zarząd Enei Wytwarzanie  doskonale rozumie, czym jest CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, że należy budować jak najlepsze relacje z lokalną społecznością. Orlęta Zwoleń to bardzo popularny zespół w Zwoleniu, widzimy tutaj pełne trybuny na każdym meczu, więc myślę, że to jest też dobry biznes dla Enei Wytwarzanie  – powiedział  Adam Bielan

 

Sponsorzy ufundowali gadżety dla uczestników konkursów

W przerwie meczu po raz pierwszy dla naszych kibiców zostały zorganizowane konkursy. Szczęśliwcom, którzy złapali kolorowe piłki i  prawidłowo wykonali zadania konkursowe nagrody wręczali wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz wiceprezes Enei Wytwarzanie  Jan Mazurkiewicz.

 

 

W kuluarach rozmawiano o przyszłości klubu

Po meczu w kuluarach obiektu ZSRT w Zwoleniu odbyło się spotkanie zaproszonych gości z władzami miasta, powiatu, przedstawicielami lokalnych biznesmenów oraz z zawodnikami i działaczami klubu.

– Omówiliśmy bieżące sprawy i problemy klubu, a także nakreśliliśmy cele sportowe. Jednym z nich jest niewątpliwie jak najszybszy awans do I ligi. Po zakończonych rozgrywkach ostatecznie uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji, tracąc do lidera w naszej grupie Anilany Łódź tylko dwa punkty, zaś do wicelidera Azotów Puławy – jeden punkt. Trzeba głośno powiedzieć, że mój zespół poziomem gry nie odstaje od zwycięzców grupy. Dowodem na to –  jest chociażby wynik w bezpośrednich dwumeczach, kiedy to Orlęta były zdecydowanie od nich lepsze. Osiągnięty przez nas wynik jest naprawdę bardzo dobry, jak na debiutanta tylko z dwuletnim doświadczeniem gry w lidze. – informuje trener Jerzy Markiewicz.

– Z takim sponsorem, jak Enea Wytwarzanie jestem spokojny o przyszłość klubu i jego rozwój. W ferworze walki o pierwszą ligę nie zapominamy jednak o szkoleniu młodzieży, bowiem w naszych wychowankach także tkwi niesamowity potencjał. Przypominam, że nasi wychowankowie występowali w reprezentacji Polski oraz grali na najwyższych szczeblach rozgrywek ligowych, w tym w ekstraklasie. – podkreśla trener Orlęta Zwoleń

 

Zwoleńscy szczypiorniści dziękują zarządowi Enei Wytwarzanie za podjętą decyzję o wsparciu finansowym

Dziękujemy zarządowi Enei Wytwarzanie za dotychczasową współpracę oraz za to, że dostrzegli w naszej drużynie potencjał i postanowili nas wspierać finansowo, dzięki czemu możemy trenować i rozwijać się.

– To jest niesamowita sprawa, że ktoś chce w nas zainwestować, chce po prostu tworzyć piłkę ręczną na wyższym poziomie. Wielkie podziękowania za wsparcie dla osób współpracujących i dla przedstawicieli Enei Wytwarzanie. Obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by ciężką pracą drużyna osiągnęła jak najwięcej. Bez wsparcia finansowego nie moglibyśmy zrobić kolejnego kroku na przód. Niestety, gra w I lidze wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi. – mówił Patryk Kuchczyński, szkoleniowiec Enea Orlęta Zwoleń.

                                                    

 

 

Zostaw komentarz