Przygotowania do nowego sezonu

Przygotowania  do rozgrywek drugiej ligi piłki ręcznej  w sezonie 2018/19  rozpoczęli szczypiorniści UMKS. „Orlęta’’ Zwoleń. Obecnie zajęcia ukierunkowane są na przygotowanie fizyczne.

W zwoleńskiej ekipie w nadchodzącym sezonie możemy spodziewać się wielu zmian. Aby sprostać drugoligowym wymaganiom, zespół został znacznie wzmocniony. Największym naszym hitem transferowym jest deklaracja gry, a zarazem współpracy trenerskiej z Jerzym Markiewiczem przez utytułowanego prawoskrzydłowego Patryka Kuchczyńskiego, grającego ostatnio w trzecim zespole polskiej Superligi, czyli Azotach Puławy.

W naszych barwach grać będą także inni zawodnicy mający za sobą występy w ekstraklasie w Azotach: prawoskrzydłowy  -Sebastian Płaczkowski, kołowy – Łukasz Popławski  oraz bramkarz – Adam Lubawy. Co ciekawe, Lubawy ostatni sezon spędził w Luksemburgu, grając  w zespole tamtejszej ekstraklasy – Chev Diekrich. Natomiast z Radomia przybył były gracz  tamtejszej  pierwszoligowej  Politechniki – Karol Sikorski , który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zespołu, a na boisku grać będzie na lewym rozegraniu.

Udało się zatrzymać większość pozostałych zawodników, którzy w ubiegłym sezonie wywalczyli awans do drugiej ligi. Niestety Maciek Stempniewski na początku rozgrywek nie będzie mógł grać ze względu na wyjazd za zagranicę, a dopiero drugiej części rozgrywek z podobnego powodu dołączy do nas Łukasz Łapczyński. Z kilkoma zawodnikami z uwagi na reprezentowany poziom gry i podejścia do treningów trener Jerzy Markiewicz będzie zmuszony się pożegnać.

Podstawowa kadra liczyć będzie około 20 graczy. Wśród nich są wychowankowie klubu tacy jak kapitan drużyny Piotr Samuś, Hubert Szpak, Sebastian Konewka, Kacper Chołuj czy młodzi Kacper Marzęda i Patryk Figura. Nasz zespół rozpocznie rozgrywki 15 września meczem z mistrzem trzeciej ligi Handballem Płock. W planie są również mecze sparingowe z Wisłą Sandomierz czy Vive 2 Kielce. Szczegółowy harmonogram drugoligowych rozgrywek oraz skład podamy w najbliższym czasie.

Dzięki wsparciu władz gminy z p. burmistrz Bogusławą Jaworską oraz powiatu z starostą Waldemarem Urbańskim na czele udaje się właściwie zorganizować przygotowania do sezonu oraz zapewnić płynność finansową. Wielką pomoc okazują nam firmy sponsorujące klub takie „Lobo’’, „Traktor’’, „Metrol’’. Władzom udało się pozyskać kilku nowych sponsorów, którzy w większym lub mniejszym stopniu będą wspomagać zespół. Liczymy też na gorący doping kibiców.

Zostaw komentarz